



1-Day Acuvue Moist for Astigmatism
Toriske linser
1-Day Acuvue Moist For Astigmatism fremstilles ikke længere i flere styrker. Hvis du ikke kan finde den i dine styrker, beder vi dig kontakte din optiker, så de kan hjælpe dig med at komme videre.
1-day Acuvue Moist for Astigmatism er en opdateret og forbedret version af dens forgænger 1-day Acuvue for Astigmatism.
1-day Acuvue Moist for Astigmatism er produceret med LACREON-1-day Acuvue Moist for Astigmatism er produceret med LACREON-teknologien som indeholder et fugt-rigt stof hvilket gør at linsen beholder fugten hele dagen. Som linsebærer oplever du mere komfort fra tidlig morgen fra sen aften.
1-day Acuvue Moist for Astigmatism er specielt designet for at følge dine øjnes bevægelser hvilket minimere risikoen for uskarpthed. Linsen hjælper også til at beskytte dine øjne fra skadelige UVA -og UVB stråler.
Linsen har en lyseblå håndteringfarve og ind -og udmærkninger.
Endagslinser kan anvendes en dag og skal smides ud efter brug. Følg altid din optikers anbefalinger for anvendelse og håndtering.